آموزش نرم افزار رشته کامپیوتر

آموزش نرم افزار رشته کامپیوترReviewed by عسگری on Sep 27Rating: 5.0انجام پایان نامه مهندسی کامپيوتر در بخش نرم افزار به توليد، راه اندازي و نگهداري کاربردهاي نرم افزاري با کمک فناوريها و مهارتهاي علوم کامپيوتر مي پردازند. برخي زمينه هاي کاري و تحقيقاتي دانش آموختگان اين رشته به شرح زير است

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه مهندسان کامپيوتر در بخش نرم افزار به توليد، راه اندازي و نگهداري کاربردهاي نرم افزاري با کمک فناوريها و مهارتهاي علوم کامپيوتر مي پردازند. برخي زمينه هاي کاري و تحقيقاتي دانش آموختگان اين رشته به شرح زير است:

توليد سيستم‌هاي نرم‌افزاري براي حيطه‌هاي مختلف صنعتي، تجاري و علمي
مديريت پروژه‌هاي توليد سيستم‌هاي نرم‌افزاري
طراحي و بهينه‌سازي پايگاه‌هاي داده
ايجاد سازوکارهاي امنيتي در سيستم‌ها
طراحي و پياده‌سازي پروتکل هاي شبکه‌هاي کامپيوتري منظور برقراري ارتباط سريع، مطمئن و امن
مهندسي اينترنت، طراحي و پياده سازي موتورهاي جستجو در وب و نرم‌افزارهاي مبتني بر وب
طراحي و پياده سازي سيستمهاي عامل، و سيستمهاي توامان سخت افزار و نرم افزار
دانشجويان در دوره کارشناسي ۱۴۱ واحد درسي را مي­گذرانند.واحدهاي درسي در رشته مهندسي کامپيوتر گرايش­هاي نرم افزار و سخت افزار الاخصوص در دوره کارشناسي بسيار شبيه هم بوده تا جايي که اختلاف اين دو گرايش تنها در حدود ۲۰ واحد درسي است. از دروس تخصصي گرايش نرم­افزارمي توان به مهندسي نرم­افزار، پايگاه داده، مهندسي اينترنت، هوش مصنوعي، نظريه زبان­ها و … اشاره کرد.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

سخت افزار

بخش مهندسي کامپيوتر – سخت‌افزار – در زمينه توليد روشها و ابزارهاي طراحي مدارهاي ديجيتال، فعاليت مي­کند. فعاليت هاي ديگر اين گرايش نيز که در زمينه هاي تحقيقات بر روي پروتکل هاي چند رسانه اي و باس هاي استاندارد بوده از جايگاه بالايي برخوردار مي باشد. همچنين تحقيقات به روزي در زمينه متدهاي طراحي FPGA ها در اين بخش در جريان است. مهندسان کامپيوتر سخت‌افزار در سطح کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا در زمينه‌هاي زير فعاليت مي کنند:برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

 

ابزار CAD براي طراحي و ساخت مدارهاي ديجيتال
زبانهاي توصيف سخت افزار در سطوح مختلف و تدوين روشهاي طراحي، شبيه‌سازي و سنتز
برنامه‌هاي تست و توليد تست و آزمون‌پذيري مدارهاي ديجيتال
استفاده زبانهاي سخت افزاري براي بررسي مدارها از نظر استفاده توان، قابليت اطمينان و سرعت
فشرده‌سازي تصوير، پردازش سيگنال‌هاي ويديويي
طراحي و ساخت پروتکل‌هاي چندرسانه‌اي و استانداردهاي مربوطه به آن
پژوهش‌هايي در جهت ساخت پروسسورهاي شبکه و پروتکل‌هاي آن

روشهاي ساخت مدارهاي توان پايين

از آنجايي که دانشجويان در اين گرايش آماده طراحي مدارهاي الکترونيکي مي شوند، دروس تخصصي آنها تا حدود زيادي مشابه دروس رشته مهندسي برق گرايش الکترونيک است. از دروس تخصصي آن مي توان الکترونيک۲، الکترونيک ديجيتال، طراحي مدارهاي مجتمع در ابعاد خيلي بزرگ، موضوعات پيشرفته در سخت افزار، طراحي مدارهاي واسط و … را نام برد.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

دو گرايش نرم­افزار و سخت­افزار در مقطع کارشناسي بيش از آن که درس هاي اختصاصي داشته باشند درس هاي مشترک زيادي دارند، بخشي از آنها عبارتند از: مباني کامپيوتر و برنامه سازي، برنامه نويسي پيشرفته، ساختمان گسسته، ساختمان داده، مدار منطقي، مدار الکتريکي۱، الکترونيک۱، طراحي الگوريتم، ميکروپروسسور، معماري کامپيوتر، سيستم عامل، آمار و احتمال مهندسي، رياضيات مهندسي، شبکه هاي کامپيوتري

در کل نمي توان تفاوت زيادي در مقطع کارشناسي بين نرم­افزار و سخت افزار قائل شد چرا که دانشجويان هر گرايش با داشتن حق انتخاب در دروس اختياري(که در حدود ۱۵ واحد است) در صورت علاقه مي توانند دروس اختصاصي گرايش ديگر را بگذرانند. تفاوت ها در مقطع کارشناسي ارشد بسيار زياد شده تا جايي که به ندرت مي توان دروس مشترک بين اين دو گرايش پيدا کرد.

دانشجوياني که وارد رشته مهندسي کامپوتر مي­شوند بايد پيش زمينه رياضي قوي، الاخصوص در رياضيات گسسته و آمار و احتمال داشته باشند. برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

در نهايت يک پيشنهاد دوستانه: اگر در دانشگاه به دنبال رفاه و آسايش مي گرديد و از تکاليف و پروژه هاي درسي پي در پي واهمه داريد، بهتر است دور اين رشته خط بکشيد.

فناوري اطلاعات

بخش مهندسي فناوري اطلاعات (IT) يکي از جديدترين و به‌روزترين رشته ها مي باشد. اين بخش با توجه به نفوذ روز افزون فناوري اطلاعات در همه ابعاد زندگي بشر و احساس نياز مبرم کشور به فارغ التحصيلان آن، با هدف آموزش و تعليم دانشجويان و انجام تحقيقات گسترده و روزآمد در حوزه پر رونق و پوياي فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) تشکيل شده است.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

يکي از اهدافي که از ابتدا حين طراحي اوليه برنامه درسي، و پس از آن در به روز رساني‌هاي سالانه اين رشته همواره مد نظر بوده است اين است که فارغ التحصيلان آن قابليت‌هايي را بدست آورند که بتوانند نياز بازار کار داخلي را در پروژه‌هايي نظير موارد زير برطرف نمايند:

 

پروژه‌هاي حوزه خدمات الکترونيکي نظير تجارت الکترونيکي، يادگيري الکترونيکي، بهداشت الکترونيکي و دولت الکترونيکي.
پروژه‌هاي طراحي، پياده‌سازي، ارزيابي کيفي و نگهداري زيرساخت‌هاي شبکه و خدمات ارزش افزوده
پروژه‌هاي طراحي و پياده‌سازي سيستم‌هاي مديريت دانش و مراکز داده.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

پروژه‌ها و تحقيقات در حوزه عامل‌هاي هوشمند و کاربرد آن‌ها در فناوري اطلاعات.
در مقطع کارشناسي، دانشجويان اين رشته در کنار آشنايي با توليد نرم‌افزار با مباحث ديگري نظير سخت افزار کامپيوتر، شبکه، مخابرات، مديريت فناوري اطلاعات و خدمات الکترونيکي نيز در حد لازم آشنا مي شوند.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه کامپیوتر

همکاران بخش فناوري اطلاعات در آزمايشگاهها در زمينه هاي تحقيقاتي زير به تحقيق مشغول مي باشند. اکثر اين موضوعات از محورهايي است که براي راهبري و اجراي کلان پروژه‌هاي حوزه فناوري اطلاعات لازم مي باشد.

سيستم‌هاي محاسباتي انسان محور
تجارت و پرداخت الکترونيکي و همراه
تشخيص تقلب در تعاملات الکترونيکي
سيستم‌هاي چندعاملي

سيستم‌هاي اطلاعات پزشکي
شبکه‌هاي اجتماعي
وب معنايي
داده‌کاوي
بازيابي، پردازش، و ترکيب اطلاعات
ارزيابي کيفيت شبکه
مخابرات و شبکه‌هاي سيار
سيستم‌هاي حمل و نقل هوشمند
بيوانفورماتيک
پردازش‌هاي چندرسانه‌اي (مالتي‌مديا)
آينده‌نگاري حوزه فناوري اطلاعات و تدوين نقشه راه
اين گرايش با هدف ارتباط مهندسي کامپيوتر و بخش مديريتي آن راه اندازي شده و يک رشته بين رشته ايست. اين گرايش در حدود ۶۰ تا ۷۰ واحد درسي مشترک با نرم افزار دارد و از دروس تخصصي آن مديريت، اقتصاد مهندسي، مباني فناوري اطلاعات، تجارت الکترونيک .

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه 

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه ارشد