مهندسی مواد

مهندسی موادReviewed by Admin on Nov 11Rating:

انجام پایان نامه مهندسی مواد

کارشناسي ارشد مهندسي مواد گرايش نانو مواد (انجام پایان نامه مهندسی مواد)

معرفي رشته :

موادي که حداقل يکي از ابعاد آنها در مقياس  الي نانومتر باشد، مواد نانويي يا نانو مواد خوانده مي‌شوند. اين مبحث در حوزه موضوعات نانوفناوري جاي مي‌گيرد. نانوفناوري، توانمندي توليد و ساخت مواد، ابزار و سيستم هاي جديد با در دست گرفتن کنترل در مقياس نانومتري يا همان سطوح اتمي و مولکولي و استفاده از خواصي است که در اين سطوح ظاهر مي شوند.

انجام پایان نامه مهندسی مواد

نانودانش و نانو فناوري مبتني بر شناخت ما از ساختار مواد است. از سوي ديگر روش‌ هاي توليد و دست‌کاري ساختارها و مواد در صنايع مختلف مانند صنايع رنگ، سراميک، فولاد و …. در مهندسي مواد مورد بررسي و مطالعه قرار مي‌گيرند. با بکارگيري نانو فناوري مي توان اين روش‌ها را بهبود بخشيد و يا روش‌هاي کاراتر و حتي مواد و ساختارهاي جديدي با خواص بهتر طراحي و توليد نمود.

انجام پایان نامه مهندسی مواد

در ادامه براي آشنايي بيشتر متقاضيان انتخاب رشته کنکور ارشد و نيز افرادي که در بازار کار و کاريابي به دنبال آينده شغلي بهتري هستند، اطلاعات بيشتري شامل: برنامه درسي(سرفصل) و تعداد واحدها، دانشگاه هاي داراي رشته ارشد مهندسي مواد گرايش نانومواد، معرفي ساير گرايش هاي ارشد و دکتراي مهندسي مواد (به منظور ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر آموزش عالي) و معرفي فرصت شغلي و بازارکار رشته نانو مواد ارايه مي شود.

انجام پایان نامه مهندسی مواد