آموزش نرم افزار رشته مهندسی مخابرات

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه مهندسی مخابرات

اين دوره در اساس براي فارغ التحصيلان کارشناسي مهندسي برق (گرايش مخابرات) برنامه ريزي شده است، ليکن فارغ التحصيلان ديگر گرايش هاي کارشناسي مهندسي برق (الکترونيک، کنترل و قدرت و ….)

کارشناسي هاي مهندس الکترونيک، کنترل و قدرت و نيز کارشناسي هاي کامپيوتر و فيزيک مي توانند در آن شرکت نمايند، مشروط بر آنکه دروس« جبراني » تعيين شده را با موفقيت بگذرانند.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه مهندسی مخابرات

آزمون ورودي : آزمون ورودي بطور کتبي از دروس پايه، اصلي و تخصصي کارشناسي مهندسي برق (گرايش مخابرات)، مي باشد ليکن بنحوي تنظيم مي گردد که کسانيکه دروس تخصصي مخابرات را نگذرانده اند.

اما پايه قوي در يکي از دوره هاي کارشناسي پيش نياز را دارند، امکان موفقيت در آنرا داشته باشند.دانستن يک زبان خارجي علمي: تسلط بر يک زبان خارجي علمي به نحوي که دانشجو بتواند بسهولت از متون علمي آن زبان استفاده نمايد، ضروري است.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه مهندسی مخابرات

مصاحبه تخصصي : گروه آموزشي ممکن است در صورت تشخيص با کسانيکه در آزمون ورودي موفق شده اند، در زمينه هاي تخصصي، مصاحبه شفاهي بعمل آورد.

مگ تز مجری برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه و کارشناسی ارشد با کادری تخصصی و اساتید مجرب

سمينار مخابرات : سمينار مخابرات شامل قسمتهاي زير مي باشد : ۱- معرفي زمينه هاي تحقيقاتي جاري، مشکلات و مسائل کشور در زمينه مخابرات. ۲- معرفي زمينه هاي تحقيقاتي که دانشجويان ممکن است پروژه خود را از ميان آنها برگزينند.

۳- تهيه گزارش توسط هر دانشجو و ارائه آن در يک سمينار. آينده شغلي و بازارکار رشته مخابرات فارغ التحصيلان رشته مخابرات گزينه هاي متنوعي جهت اشتغال به کار در ايران پيشروي خود دارند:

۱- طراحي و ارتقاء شبکه هاي مخابراتي ( کار در دفتر) در اين خصوص يک مهندس مخابرات ميبايستي آشنا به مباحثي نظير محاسبه لينکهاي راديويي نقطه به نقطه (PTP) / يک نقطه به چند نقطه (PMP) ، شبکه هاي سلولي (GSM/TETRA) ، تخصيص کانال، استانداردهاي مخابراتي ، پروتکل ها ، سيستم اسکادا، فيبر نوري و WiMax باشد.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه مهندسی مخابرات

۲- اجراي پروژهاي مخابراتي (کار در سايت) برخلاف تصور، عموما” بيشتر پروژهاي مخابراتي در نواحي دور از شهر (مناطق مرتفع و بياباني، سايتهاي نفت و گاز و ..) اجرا ميشوند ، بنابراين نياز به افراد متخصصي است که بتوانند دور از خانه و خانواده به کار بپردازند. يک مهندس سايت ميابيستي توانايي نصب ، برنامه ريزي و راه اندازي تجهيزات مخابراتي (و الکتريکي) را داشته باشد.

آشنايي با سيستمها و تجهيزات، توانايي سرپرستي گروه، کار در ارتفاع (دکل هاي مرتفع مخابراتي) ،اصول قانون کار، قردادها ، مسائل مديريتي و مالي از ديگر قابليتهايي است که يک مهندس سايت مخابرات ميبايستي دارا باشد.

البته بسياري ازاين مسائل با استفاده تجربيات ديگران و مطالعه و تلاش قابل کسب کردن هستند. ۳- نظارت و مشاوره جهت طراحي و اجراي پروژه هاي مخابراتي (کار در دفتر و سايت) تمامي پروژهاي مخابراتي نيازمند متخصصيني هستند که بر نحوه طراحي و اجرا نظارت داشته باشند و در صورت نياز با مشاوره ، پروژه را به سوي اهداف پيش بيني شده هدايت کنند، چرا که عموما” کارفرما اطلاعات کافي در مورد مسائل ريز فني و حتي نيازهاي آينده خود ندارد. برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه مهندسی مخابرات

آينده نگري جهت طراحي و اجراي پروژه هاي مخابراتي از مسائل مهم ميباشد که شامل خريد تجهيزات ، تخصيص فضا مناسب براي تجهيزات و سيستم تغذيه است. ۴- تحقيق و توسعه (کار در آزمايشگاه و کارخانه) کارخانه ها و شرکتها توليد کننده لوازم الکترونيکي و مخابراتي نيازمند متخصصيني ميباشند که توانايي طراحي و ساخت مدارات و تجهيزات مخابراتي را داشته باشند و بتوانند توليدات آنان را ارتقاء دهند.

از اين ميان مي توان به کارخانه هاي ساخت تجهيزات مخابراتي، آنتن ، تلوزيون و موبايل را نام برد. ۵- سوپروايزري، تعمير و نگهداري ( کار دردفتر و سايت) تمامي ارگانهاي دولتي و خصوصي جهت پشتيباني فني تجهيزات مخابراتي خود به افرادي نياز دارند تا در صورت هر گونه بروز خرابي و اختلال در کار اين ادوات بتوانند به رفع مشکل و تعمير سيستم بپردازند .

معمولا در بسياري از ارگانها نظير شرکتهاي عملياتي نفت و گاز، پتروشيمي ، شرکت مخابرات، ارگانهاي نظامي قطع ارتباط همانند يک فاجعه است . ۶)مديريت پروژه سيستمهاي مخابرتي (کار در دفتر) هر پروژه مخابراتي نيازمند يک مهندس مخابرات بعنوان مدير پروژه است. يک مدير پروژه ميبايستي آشنا با مباحث اصول قراردادها، مديريت فني، منابع انساني و مالي، زمانبندي پروژه، خريد تجهيزات، مسائل فني پروژه، گزينش و آموزش پرسنل باشد . برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه مهندسی مخابرات

وظيفه مديريت پروژه ، مديريت و هماهنگي بين تمامي گروههاي کاري و پرسنل در دفتر و سايت ميباشد . معمولا افرادي که سابقه و تجربه طولاني در پروژه هاي مخابراتي دارند به اين سطح از مديريت ميرسند . نکته مهم در تمامي گروه هاي کاري اين است که شخص بايد اين قابليت را داشته باشد که در يک تيم کار کند. اشتراک اين مطلب در شبکه هاي اجتماعي